HAKKIMIZDA

Amerikan Kültür KIDS

Amerikan Kültür Derneği Dragos PREMIUM Temsilciliğimiz de çocuklarımızın emniyeti ve hijyeni gözetilerek fiziksel olanakları en üst düzeyde tasarlanmıştır.

30 yılı aşkın süredir eğitim camiasında bulunan İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi,Çocuk Psikiyatrisi Anabilimdalı öğretim üyesi Prof.Dr.Kemal Çakmaklı,Eşi Pedegok,öğretmen Aysel Çakmaklı,Oğlu Göktürk Çakmaklı tarafından kurulmuştur.

Her sınıfımızda biri anadili İngilizce olan yabancı İngilizce Öğretmeni (Native Speaker English Teacher) ve bir de Türk anaokulu öğretmeni aynı anda daimi olarak bulunur.

Yabancı İngilizce öğretmenlerimiz günün her saati (yemekte,gezilerde,spor aktvitelerinde bahçe oyunlarında vs.) çocuklarımızla birliktedir.Bu sayade çocuklarımız İngilizceyi ders gibi değil hayatın bir parçası olarak yaşayarak-duyarak-konuşarak öğrenmektedir.Okulumuzda ezbere dayanan bir eğitim veya ders sistemi uygulanmamaktadır.

Ayrıca gene her sınıfımızda çocuklarımızın öz bakımına yardımcı olmak üzere anaokulu öğretmenliği mezunu yardımcı öğretmen daimi bulunur.

Amerikan Kültür Okul Öncesi Eğitim Kurumları Türkiye’nin eğitim sektöründeki en büyük ve en yaygın kuruluşlardan biridir. Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde eğitim sektöründe yatırımlar yapmaktadır. Türkiye’deki Amerikan Kültür Okul Öncesi Eğitim Kurumlarının tüm yöneticileri de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup tamamı eğitim kökenli öğretmenlerden oluşmaktadır.100' ün üzerinde temsilciliği ile Türkiye' nin En Büyük Dil Okulları network'ü, Amerikan Kültür® Dil Okulları, çocuklara özel bir yapılanmayı AKD Kids Ana Okulları ile sunmaktadır.

AKD Kids Ana Okulları, çocuk güvenliği maksimum düzeyde gözetilerek hazırlanan binalarda, özel yöntemler uygularak İngilizce öğretir ve çocukların kişisel gelişimlerini destekleyen ders ve aktiviteler sunar.

Okullarımız, uygulanan yüksek kalite standartları sayesinde; 2011 Yılı Avrupa Birliği Kalite Ödülünü, 2010-2011-2012 Yılları, üç yıl üst üste, Tüketici Kalite Ödüllerini almaya hak kazanmış ilk ve tek okul öncesi eğitim kurumlarıdır.

 

To Top ↑